sobota, 4 maja 2019

Jak usunąć pasek nawigacyjny?

W obecnym szablonie, który tu widzicie brak paska nawigacyjnego. Wiem, że wiele osób na niego narzeka, ale ja go zawsze lubiłam i mi na ogół nie przeszkadzał, ale jakoś w tej nowej szacie graficznej uznałam, że jego obecność niezbyt mi leży, dlatego postanowiłam go usunąć. Dostałam od kogoś takie pytanie na asku, odnośnie tego, czy usunęłam go jakimś kodem i pomyślałam, że to świetna instrukcja. Może i jest prosta, ale dla tych, dla których blogger jest czarną magią być może okaże się przydatna? :) Swoją drogą to jest taki zaczątek nowej-starej serii na blogu; instrukcje blogowe, CSS oraz sporadycznie pojawią się darmowe szablony, ponieważ czasem mam ochotę coś zrobić :).
JAK WYŁĄCZYĆ PASEK NAWIGACYJNY BLOGGERA?

To jest banalnie proste i nie wymaga grzebania w kodzie, czy nawet wklejania czegokolwiek do arkusza CSS. Gdy zauważyłam tę opcję, to się troszkę zdziwiłam, bo nie pamiętam, aby kiedyś była dostępna i zazwyczaj widziałam, że inni usuwają go w kodzie.

Ale do rzeczy!


Wchodzimy w bloggera, w naszego bloga, a potem w układ. Następnie
klikamy na opcję Pasek Nawigacyjny.
Klikamy na Edytuj, a potem wyskakuje nam kolejne okno, gdzie możemy wybrać rożne kolory naszego paska nawigacyjnego. Jednak na samym dole jest jeszcze jedna opcja; wyłączone. I to własnie ją klikamy. Zapisujemy i gotowe!

Prawda, że proste?
Kolejny wpis będzie związany z czymś innym, jeszcze się waham nad tym, który dokończyć i opublikować, bo mam ich kilka w zanadrzu, więc zobaczymy, jak to wyjdzie :).  Może coś napisze wcześniej, zwłaszcza, ze mam teraz tydzień urlopu, chodź będzie połączony z komunijnymi przygotowaniami brata, więc trochę będę miała zamieszana, ale zobaczymy, jak to jeszcze wyjdzie. Może dam coś fotograficznego? :) 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Stali bywalcy